Taimede lummuse päeva tähistamisi vaata:

 

Taimede lummuse päev 2012

Fotod 18. mail 2012 Tartu Raekoja platsil toimunust

18. mail tähistatakse Taimede lummuse päeva Tartus raekoja platsil algusega 13.00, Tallinnas avatakse Viru keskuse II korrusel päevale pühendatud näitus.

Tartus raekoja platsil on sel päeval võimalik näha rohkelt kauneid ja eksootilisi taimi. Purskkaevu ümber avatakse taimi ja taimeteadust tutvustavate plakatite ja fotode näitus, suurel ekraanil näeb videoprogrammi ja konkursivideoid. Samuti toimuvad õpitoad ja taimevahetuslaat, Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskus müüb omavalmistatud mahlu ja uue tehnoloogiaga valmistatud taimseid maiustusi. Külalisi ootab maaülikooli Mahekeskus. Taimedega tegeletakss sel päeval mujalgi, näiteks Karlova Seltsi taimepäeval ja Palupõhja kooliaias.

Taimede lummuse päevTartus

Taimede lummuse päev Tallinnas

Taimede lummuse päev on Euroopa Liidu Taimeteaduste Organisatsiooni (European Plant Science Organisation - EPSO) algatus, millega soovitakse kõigile meelde tuletada, et ilma taimedeta  poleks elu planeedil Maa võimalik. Taimede päeva korraldavad üle maailma ligi 40 riiki. Loe edasi...

Taimede lummuse päeva korraldavad Eesti Maaülikool ja teaduse tippkeskus ENVIRON koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadusrühmadega ning Tartu Ülikooli bioloogilise mitmekesisuse teaduse tippkeskusega.

 

 

 


Keskkonnamuutustele kohanemise tippkeskus, Eesti Maaülikool, Fr. R. Kreutzwaldi 1, 51014, Tartu

 

Greaton CMS