Konkurss "Lummavad taimed"

Publiku lemmikvideo

Selgus publiku lemmikvideo. Selleks on animatsioon „Apple tree – õunapuu“, autor  Richard Meitern,  Tartu Ülikool, zooloogia magistrant.

Auhinnaks on ostukeskuse kinkekaart 100 EURi väärtuses.

Vaata videot!

Lemmikplakat

Publiku lemmikuks sai taimeteadust tutvustav plakat "Olen taim - olen elus" - autoriteks tippkeskuse ENVIRON taimesignaalide teadusrühma liikmed Tartu Ülikoolist.

Auhinnaks on ostukeskuse kinkekaart 100 EURi väärtuses. Vaata plakatit!

Konkursi „Taimede lummus“ žürii lemmikud

Videod

Peapreemia - "Apple tree – õunapuu",  Richard Meitern,  Tartu Ülikool. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 100 EURi väärtuses.

Preemia stiilsuse eest - "Lumivalgeke ja Eesti tüdruk söövad õuna" (must-valge, retro variant), Katri Jensen, Joonas Kuivjõgi, õpetaja Merit Karise, Kuressaare Ametikool. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 30 EURi väärtuses.

Preemia humoorikuse eest - "Ladvahirm ja oksakunn",  Jürgo Engso, Anne Raaper, Jaanika Peterson, Kuressaare Ametikool. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 30 EURi väärtuses.

 

Pildikavad

Preemia jagati kahe võistlustöö vahel:

Teaberohke pildikava  "Turbasamblad", Anna-Helena Purre, Tallinna Ülikool. Auhind - oOstukeskuse kinkekaart 30 EURi väärtuses

Meeleolukas "Taim kui ilu allikas ja inspireerija", Birgit Piirisild,  Võru Kreutzwaldi Gümnaasium. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 30 EURi väärtuses.

Tippkeskuse eripreemia läks Kuresaare Ametikoolile ja meediaõpetajale arvukate õunavideote eest ja koostöö eest maaülikooli aianduse osakonnaga videote informatiivse osa kokkupanekul. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 50 EURi väärtuses.

Ergutuspreemia - Kuresaare Vanalinna Kool, õpetaja Ülle Kreos ja õpilased. Õpetaja ja õpilased korraldasid taimedest lummatuna suure joonistatud plakatite võistluse, mille parimad tööd on näha ka konkursi veebilehel. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 30 EURi väärtuses.

Parimad teadusrühmade plakatid

Valiti kaks parimat plakatit.

Peapreemia parima teadustöö tutvustuse eest - "Lehed udus", tippkeskuse ENVIRON Tartu Ülikooli ökofüsioloogia teadusrühm, ökoloogia ja maateaduste instituut, Tartu Ülikool. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 100 EURi väärtuses

Peapreemia parima köitvaid vaatenurki esitava plakati eest - "Olen taim - olen elus", tippkeskuse ENVIRON taimesignaalide teadusrühm, tehnoloogia instituut, Tartu Ülikool. Auhind - ostukeskuse kinkekaart 100 EURi väärtuses

Stiilseimaks plakatiks valiti plakat "Õhulõhed", tippkeskuse ENVIRON taimesignaalide teadusrühm, tehnoloogia instituut,Tartu Ülikool. Auhinaks on ostukeskuse kinkekaart 30 EURi väärtuses.

Suur tänu kõigile osalejatele!

 

Žürii koosseisu kuulusid teadlased, teaduse populariseerijad ja meediaekspert: Edgar Karofeld, Lisanna Schimdt, Aitel Käpp, Terje Tuisk, Liina Saar ja Roosmarii Kurvits.

Vaata videoid!

Vali plakatite hulgast oma lemmik!

 

Rahvusvahelise Taimede lummuse päeva tähistamiseks kuulutab Eesti Maaülikooli teaduse tippkeskus ENVIRON koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga välja videoklippide ja pildikavade (slideshow) konkursi. Osaleda võib ka filmi ja animatsiooniga. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 4. mail.

Osale konkursil ja koosta pilkuköitva õpetliku sisuga videoklipp või pildikava, mis tutvustab taimi, nende olulisust ja taimedega seotud teadusi. Võistlustöö fookuses võib olla taim kui hapniku tootja, keskkonna oluline osa ja mõjutaja, taim kui toit, taimest tehtud tooted, taim kui ilu allikas, inspireerija. Võib kujutada taimi (sh vilju) ja taimset materjali nii praktilisest vaatenurgast kui ka teaduslik-teoreetilisest vaatenurgast, teave võib olla suunatud nii väheste eelteadmistega kui ka laiemate teadmistega inimestele.

Videoklippide ja pildikavade paremikku näidatakse avalikkusele 18. mail 2012 Tartu Raekoja platsil toimuval Taimede lummuse päeval.

Trüki ja pane üles videoklippide ja pildikavade konkursi kuulutus!

Konkursi tingimused             

Esita oma andmed ja võistlustöö            Tööde esitamine 4. mail kuni 17.00ni.
 

Tööd avalikustatakse publikulemmiku valimiseks 5. mail.

Kontakt: tiia.kurvitsemu.ee

Populaarteaduslike plakatite konkurss

Rahvusvahelise Taimede lummuse päeva tähistamiseks kuulutab Eesti Maaülikooli teaduse tippkeskus ENVIRON koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga välja teadust populaarsel viisil esitavate plakatite konkursi.

Teadlaskollektiiv, osale konkursil ja koosta pilkuköitev õpetliku sisuga plakat, mis tutvustab taimi, nende olulisust ja taimedega seotud teadusi! Fookuses võib olla taim kui hapniku tootja, keskkonna oluline osa ja mõjutaja, taim kui toit, taimest tehtud tooted, taim kui ilu allikas, inspireerija. Plakatid võivad kujutada taimi (sh vilju) ja taimset materjali nii praktilisest vaatenurgast kui ka teaduslik-teoreetilisest vaatenurgast, võivad olla suunatud nii väheste eelteadmistega kui ka laiemate teadmistega inimestele. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 4. mail.

Plakatite paremikku näidatakse avalikkusele 18. mail 2012 Tartus Raekoja platsil toimuval Taimede lummuse päeval.

Trüki ja pane üles plakatite konkursi kuulutus!

Konkursi tingimused        

Esita oma andmed ja võistlustöö                    Tööde esitamine 4. mail kuni 17.00ni

 

Tööd avalikustatakse publikulemmiku valimiseks 5. mail.

Kontakt: tiia.kurvitsemu.ee

 


Keskkonnamuutustele kohanemise tippkeskus, Eesti Maaülikool, Fr. R. Kreutzwaldi 1, 51014, Tartu

 

Greaton CMS